Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

szukaj

Wycieczka do Sandomierza

4 lipca 2018 r. uczestnicy i pracownicy Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie wybrali się na wycieczkę integracyjną do  królewskiego miasta Sandomierz.

Byliśmy urzeczeni pięknem Sandomierza, jego zabytkami i otoczeniem. Pod opieką przewodnika przeszliśmy szlakiem najciekawszych miejsc w zabytkowej części miasta, z uwagą słuchając ich historii. Podziwialiśmy panoramę wokół Sandomierza ze szczytu Bramy Opatowskiej, każdy pomyślał życzenie przechodząc przez ucho igielne, w podziemiach starego miasta szliśmy żwawo, żeby nie pogubić się w labiryncie korytarzy. Momentem ochłodzenia był spacer wąwozami niedaleko miasta. Rejs statkiem po Wiśle dał nam możliwość obejrzenia Sandomierza z innej perspektywy. Płynęliśmy w doskonałym nastroju przy szantach i z wiatrem we włosach. Z radością przyjęliśmy pieczęć- kotwicę na dowód, że z tej atrakcji również korzystaliśmy. Nie lada  przeżyciem było dla nas zwiedzenie muzeum „Świat Ojca Mateusza”, gdzie mogliśmy zrobić sobie zdjęcia z figurami postaci z serialu „Ojciec Mateusz”, którego akcja dzieje się właśnie w Sandomierzu. Na koniec zwiedzania miasta zjedliśmy pyszny obiad w restauracji „Pod Ciżemką”.

W drodze powrotnej do Pilzna zatrzymaliśmy się nad zalewem w Tarnobrzegu, które również jest godne polecenia ze względu na czystość wody i infrastrukturę.

Wycieczka należała do bardzo udanych, a dowodem na nasze zadowolenie są zdjęcia, na których goszczą uśmiechy.